Elite: Encounters, an Elite: Dangerous RPG

Stare pryki zapewne zacierają powolutku ręce – jakiś czas temu David Braben (ksywa „szczękoszufladowy narzekała”) kickstarntął nową wersję Elite, która będzie nazywała się Elite: Dangerous.

Gra została ufundowana (a wraz z nią nawet książka której akcja będzie sie toczyć w jej uniwersum), teraz pora na kolejny krok.

Zapowiada się, że ujrzymy papierowo-fabularną wersję Elite, a zwać się ona będzie Elite: Encounters.

Z filmiku promującego oraz z opisu samej kampanii wychodzi na to że będzie to produkt skłaniający się mocno w stronę Simu i uchylający kapelusza takim tuzom jak Traveller. Muszę powiedzieć, że aktualnie nie napawa mnie to wielką nadzieją i jak na razie tego projektu swoją gotówką nie wsparłem. PO prostu jak na mój gust autor nie przedstawia za wiele informacji na temat gry, które manie najbardziej interesują. Elite to głownie gra dla samotników (choć Dangerous ma zawierać poważnie rozbudowany element multiplayer) i jej najważniejszym komponentem jest latanie z jednego systemu gwiezdnego na inny, a taka rozgrywka nie przekłąda się zbyt mocno na świat papierowych gier RPG (przynajmniej w miom doświadczeniu). Dlatego poczekam jeszcze kilkanaście dni i zobaczę czy autor zechce się podzielić jakimiś bardziej interesującymi szczegółami, które pozwoliłyby mi ocenić jaką grą Elite Encounters zamierza by być i przez to nakłoniły do wsparcia projektu.

Bo szczerze kolejnego klonu klasycznego Travellera nam na prawdę nie potrzeba, każdy jest w stanie otworzyć Expanded Elite Universe i zaadoptować info tam zawarte do swojej Travellerowej kampanii.

Poczekamy, zobaczymy.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s