Lords of Gossamer And Shadow

Termin „duchowy spadkobierca” przez ostatni rok z kawałkiem stał się synonimem skoku na kasę na Kickstarterze. Wychodzi na to że, co drugi growy projekt startujący na tej platformie obwoływany jest duchowym spadkobiercą i w tym miejscu wstawiamy coś mocno nostalgicznego, do czego mogą mieć dzisejsi 30+ latkowie  jakiś mocno emocjonalny stosunek (ze szczególnym uzwględnieniem Tormenta przy grach cRPG, wychodzi na to że wszystko jest albo jego duchowym spadkobiercą, albo w naszym projekcie mamy kogoś kto nad Tormentem pracował, albo też Torment to nasza ulubiona gra i dzięki temu fani Tormanta tez ją pokochają). Na tym kończę zrzędzenie.

Lords of Gossamer And Shadow (startuje na Kickstarterze drugiego kwietnia) to rzekomo duchowy spadkobierca Wujcikowego Amberu – bezkostkowego systemy RPG, który dochrapał się, nie tylko w Polsce, statusu gry kultowej. Czy też raczej statusu gry o której słyszał każdy i każdy chciałby zagrać, ale nie grał prawie nikt ;) Winę za to ponosi zapewne artykuł w szóstym numerze Magii i Miecza (gdzie autor raz po raz powtarza, że gra potrzebuje doświadczonych graczu i Mistrza Gry z przynajmniej trzyletnim stażem – pomyślcię tylko co trzy lata znaczyły dla czternastolatka, który to czytał – równie dobrze mogliby napisać że trzeba mieć za pasem dwie dekady prowadzenia).

W Lords of Gossamer And Shadow podobnie jak i Amberze, gracze będa przemierzać niezliczone światy równoległe, gdzie główną motytem przewodnim ma gyć odwieczna walka pomiędzy mocami chaosu i porządku. Podstawka ma być całkowicie kompatybilna z zasadami Amberu (i Shadow Knighta), autorzy zwą ten twór stand-alone supplement, który będzie dublować jako podstawka (więc nie trzeba być właścicielem Amberu RPG aby w niego grać).

Coż, mnie kapkę zmartwiła to zapewnienie o komatybilności wstecznej, bo Amber (przyanjmniej dla mnie) kulał kiedy postanowiło się oddać w nim klimat książek Zelaznego. Przyjdzie pewnie poczekać aż gra ukarze się na rynku i  mam nadziję, że odszczekam to co przed chwila powiedziałem, a sam LoGaS naprawi mechanikę i załata dziury zostawione w Amberze.

A cieszy to, że wreszcie ktoś postanowił odświeżyć system na prawdę nowatorski zamiast przygotowywać kolejnego retro-dnd-klona. Może to rozpocznie nowy trend na wznawianie i ulepszanie inncy zapomnianych gier jak Ringworld czy też Skyrealms of Jorune.

Na stronie wydawcy, oprócz podlinkwanego powyżej blurbu znajdujje się również kilkustronicowa zajawka w PDFie.

PS. Jakiś czas temu RPGPundit wypuścił takiego twora zwącego się Lords Of Olympus – Diceless Roleplaying, który to rzekomo był inspirowany Amberem. Ale niestety autor jest dla mnie na tyle odpychający, że nawet nie starałem się znaleźć pirackiej kopii tegoż to tworu w odmętach internetu.

Reklamy

2 uwagi do wpisu “Lords of Gossamer And Shadow

  1. Thanks for posting about our upcoming Kickstarter (I used a google translater)

    Just a note the author of Lords of Gossamer and Shadows is Jason Durall who worked on Shadow Night for ADRP.

    Steven D. Russell
    Rite Publishing

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s