Mt. Foraker

Jason Morningstar (nie trzeba go praedstawiać za bardzo, ale powiedzmy chociaż że pracował nad DuranceFiasco i Grey Ranks) wypuścił na odmęty internetu swój najnowszy projekt. Tym razem jest to gra solo (a w naszym pięknym kraju zwana również paragrafówką) traktująca o wyprawie wysokogórskiej. A tak własnymi słowami opisuje ją autor:

In honor of me not being at PAX East, here is a free game/experiment. I was smitten with the way the Fabled Lands game books expand the Choose-Your-Own-Adventure paradigm by adding a temporal dimension and memory to gameplay and I wanted to see how hard that technology was to implement, so I tried it. It turns out to be hard but not impossible. The „tech demo” is a lot of Choose and not a lot of Adventure, but imagine if while you were doing this other exciting stuff was also going on, like Spetznaz trained assassins were trying to kill you or something (throwing in another 40 branching pages of drama wouldn’t be the hard part here). Or imagine if this were a teaching tool to familiarize you with something procedural like, I dunno, climbing Mt. Foraker.

Please give it a spin and let me know what you think while you aren’t at PAX!

Do pogrania!

Reklamy

2 uwagi do wpisu “Mt. Foraker

  1. To jest Polska. Raczej musisz do każdego nazwiska dodać skąd jest gościu znany. Bo my polskie nerdy kojarzymy z zagraniczniaków tylko bardziej Gygaxa i mniej Arneson’a. A z żywych tylko wyniesionego na sztandarach Wicka. I Cook’a, bo chyba dedwudziestką w Australii turlał. Ale go zjedli. I uciekł.

    A poważniej – można zagrać, zwłaszcza że jak widzę mechanizm jest oparty na innych założeniach, niż typowe paragrafówki. Tylko tak trochę smutno, bo straciliśmy ostatnio dwóch wybitnych polskich himalaistów.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s