Vast & Starlit

Escaped from Mercy-Class Stellar Prison V-917x aboard a craft of unknown origin, fleeing from world to world, seeking a place to hide, a place of peace, a place to call home. . .

Vast & Starlit*  to nowa, oparta na bezkostkowej mechanice, gra Science Fiction autorstwa Epidiaha Ravachola (min. Dread, Swords Without Master).

Jest to chyba najmniejsza gra fabularna z jaką było mi się spotkać. Całość zawiera się w czterech mini broszurkach wielkości podwójnej wizytówki, każda w cenie dolara. Nie mam zamiaru przeklepywać tutaj tego co się w każdej z nich znajduje (wszystko w powyższym linku). Wspomnę jedynie, że nie jest to gra dla zatwardziałych i lubiących gry ze  srebrnego i złotego wieku RPG, ale ci podchodzący do gier bez bagażu i uprzedzeń będą bawić się znakomicie.

Najbardziej odjazdowe są metody zamawiania poszczególnych broszurek. Autor nie poprzestaje na inkasowaniu pieniędzy, ale również wymaga od zamawiającego aby wykonali dla niego ilustrację (która ma obrazować ten podręcznik, ktory chcą zakupić). Epidiah wspomniał mi na PaxEast, że planuję umieścić wszystkie ilustracje, które dostanie od zamawiających na tumblrze poświęconemu grze.

UPDATE: Link do Tumblera tutaj.

Dla ciekawskich jak gra powstała Eppy niedawno gościł na Hazard Gaming. (Tam rowniez mini sesja)

*Przeogromna i Oświtlona Gwiazdami- zapewne jest to przychylenie kapelusza galakykom…

Reklamy

3 uwagi do wpisu “Vast & Starlit

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s