Dune RPG – zapomniane materiały

Pamiętacie mityczną grę fabularną Dune? Była w sprzedaży jedynie przez kilka dni na Genconie a potem Last Unicorn Games straciło licencję i reszta nakładu po prostu wyparowała. Na świecie znajduje się jej około tysiąca egzemplarzy i osiągaja one dość wysokie ceny na rynku wtórnym.

Parę lat temu jakiś dobry osobnik zeskanował podręcznik i wypuścił go na odmęty internetu. Jeżeli klikniecie na starą stropnę LUG, widać, że planowane było od początku kilka dodatków, niestety nie ujrzały one nigdy światła dziennego. Ale jak to się mówi w naturze nic nie ginie.

Okaszało się, że moji znajomi posiadają cały outline kampanii, która miała ukazać się jako pierwszy suplement do Dune RPG oraz pierwszą (niestety nieskończoną) przygodę powyżej wspomnianej kampanii. Da się zapewne połączyć te dwa dokumenty w logiczną całość, ale biorąc pod uwagę fakt, że jest oka ukończona w około 30% będzie to nie lada wyzwanie dla mistrzów (i mistrzyń) gry.

Oczywiście można to potraktować jako inspirację do własnej kampanii.

Wychodzi na to, że gracze wcielają się w agentów domu Atrydów po przejęciu przez ten dom lenna na Arrakis, a sama akcja postępuje równocześnie do tego co znajduje się w pierwszym tomie cyklu o pustynnej planacie.

Then the adventure begins. The players have been dispatched, from Caladan, in the first wave of occupation. They sweep the Imperial Palace for spies and moles. They then greet the second wave and begin sweeping the city of Arrakeen for Harkonnen saboteurs. Finally the Duke and his family arrive while the players—following leads gathered in the first two parts—journey to the Shield Wall in pursuit of the leaders of the Harkonnen Underground.

Podobnie jak z moim poprzednim wpisem o Darkness do Gemini okazuje się, że rzeczy nieopublikowane wcześniej czy też później na sieci wypłyną. W przyszłości szykuje się też wpis o zapomnianym dodatku do Kultu…

Reklamy

3 uwagi do wpisu “Dune RPG – zapomniane materiały

  1. Jeśli mnie pamięć nie myli, to gra ta pojawiła się również w MiM.
    Ale całkiem ciekawa historia.
    Myślałem, że po prostu to gra która została zapomniana z innych względów.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s