Swords & Wizardry za darmo!!!

Jeden z lepiej znanych retroklonów OSRowego światka – Swords & Wizardry od dzisiaj (wczoraj) jest dostępny w formacie PDF całkowicie za darmo.

Swords & Wizardry is a streamlined clone of OD&D. The White Box version is based on the three original OD&D booklets. The Complete version adds all the material from the OD&D supplements (Greyhawk, Blackmoor, Eldritch Wizardry). The Core Rules are in-between and contain some material from the three supplements.

Całe powyższe info z doskonałego źródła, które przechowuje informacje o wszystkich retroklonach, które ujrzały światło internetowego dnia (oraz grupuje od według edycji zasad na których one bazują).

A wszystko to dzięki temu, że Kickstarter The Lost Lands: Sword of Air (od Frog God Games, ałtorów między inymi doskonałego megadungeona Rappan Athuk) wsparło ponad 400 ludzi.

Według mnie to doskonały sposób na promocję.

Nie pozostaje nic innego jak zacząć podziemia zwiedzać.

Reklamy

3 uwagi do wpisu “Swords & Wizardry za darmo!!!

  1. W tej wersji jest niewiele więcej rzeczy niż w dotychczasowych darmowych. Ale na pewno jest o wiele lepsza niż ta niewydarzona Whitebox edition. Przydałoby się przetłumaczyć na polski.

  2. A ja mam nieco inne zdanie w tym temacie. OSR idzie tą samą drogą co niegdyś DnD i właściwie nie wiem czy jeszcze można w ogóle mówić o OSR czy raczej już o klonie AD&D 2nd Ed.? Co będzie następne Sword&Wizardry D20?

    • Mowisz o DnD czy o drugiej edycji AD&D i rozwodnieniu rynku? :D

      OSR z klonem AD&D 2nd edition nie ma zbyt wiele wspolnego. Retroklonow bazujacych na drugie edycji jest zaledwie trzy – Adventures Dark & Deep, Hackmaster i For Gold & Glory. OSR mocno skupia sie na wczesniejszych producjch TSRu – Basicu i Oryginalnym DnD.

      Mnie w OSRze bardzo podchodzi to ze wiekszosc produktow jest kompatybilna prawie dowolna wersja zasad. Oczywiscie zblizamy sie powoli do przesycenia rynku jak w przypadku Wizardow, OGL oraz D20, ale pamietaz, ze i z tamtej katastrofy wyszlo wiele dobrego – na przyklad Pathfinde, ktory jest aktualnie najpopularniejsza gra fabularna na swiecie (a przynajmniej w Hameryce).

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s