Zapomniany dodatek do Warhammera [WFRP]

W zamierzchłych czasach, kiedy pierwsza edycja Warhammera była jeszcze nowością, dwójka panów – Mark Smith oraz Jamie Thomson podjęło się napisania dodatku Orientalnego do WFRP.

Manuskrypt (pod roboczym tytułem Tetsubo), został zdany, ale niestety GW nie podjęło sie jego wydania, ponieważ rzekomo nie oddawał on w pełni „Warhammerowego klimatu” (skąd my to znamy ;).

Jak ogromna ilość projektów które przewalały się w latach osiemdziesiątych przed buirka w Games Workshop został on oddleglegowany na kupę „do poprawienia” a następnie zapomniany.

W roku 2000 Jamie Thomson powrócił do projektu. Tym razem zaprosił do współpracy Dave’a Morrisa i tak oto na sieć wypłynął troszkę poprawiony acz niekompletny manuskrypt Tetsubo.

Ja mnie pamięć nie myli ten podlinkowany PDF to wersja druga, troszeczkę poszerzona.

Warto zaglądnąc do środka, jest tam troskę czarów, niekompletna lista karier oraz masa potworów (z Gajinem włącznie ;)). Pojawia się również nowa statystyka – Honor, która miałą na celu wpływanie na innych poprzez wywieranie na nich nacisku mniej lub więcej socialnego.

Jeżeli chcielibyście dowiedzieć się troszkę wiecej o samej grze strona autora posiada dość skąpe informacje.

Thomson i Morris przekonwertowali Tetsubo i opublikowanie je dodatek do ich gry solo (znanej również u nas jako gra paragrafowa) Fabled Lands, pod tytułem Lords of the Rising Sun. Więcej rzeczowych informacji na Wikipedii)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s